Business angličtina v komikse

Stagnuje ti business angličtina? Ak náhodou pracuješ v korporáte a vieš si z toho robiť srandu, Dilbert je pre teba.

Prečo to spomínam na jazykovom blogu? Dilberta rád používam na hodinách angličtiny ako uvedenie do problematiky, alebo v rámci nejakého jazykového zvratu. Lepšie si zapamätáš kontext a tvoja business angličtina sa zlepší.

Dilbert je dlhoročný komiks od pána menom Scott Adams, ktorý paroduje každodenné strasti vo veľkých firmách. Tupý šéf, lenivý ITčkár, veľa byrokracie – je ti to povedomé? 🙂 Podľa mňa je to geniálne výstižné, hoci som v korporáte nikdy nerobil. Pracujem však s ľudmi z korporátu a tí dávajú Adamsovým minikomiksom zapravdu.

Presvedč sa: daj do google “Dilbert” a pripíš k tomu tému, napr. “Dilbert raise money” (urobiť zbierku) a potom prepni na “obrázky”. Vualá.

Jedná sa o plus-mínus 3 “slajdy”, čiže je to svižné a rýchlo sa dostaneme k pointe či cieľovej fráze v (business) angličtine. A hneď super slová do slovníka – raise funds, subsidize (dotovať), owe money (dlžiť peniaze), I was hoping (dúfal som, že).

Dilbert - Subsidizing Education | I don't have children, so … | Flickr

Akčný krok pre teba!

Vždy sa tam naučíš peknú frázu či slovo a možno ti to aj vylepší deň. Nastav si pripomienku a prečítaj si jeden komiks každý deň a business angličtina sa ti začne zlepšovať, ani nebudeš vedieť ako.

Pre jazykových maniakov dobrá správa – Dilbert má aj iné jazykové mutácie, od nemčiny cez ruštinu až po taliančinu!

Zdieľajte na sociálnych sieťach